1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Feliz [49]
2 years ago
10

Please help me thank you sooooo much ( also if you take my points I'm reporting you)

Mathematics
2 answers:
Amanda [17]2 years ago
7 0

Answer: x=-10.2 but for me the real answer is x=10.2 but go for x=-10.2

Step-by-step explanation: hope this help

tiny-mole [99]2 years ago
5 0

Answer:

10.2 is the answer

Step-by-step explanation:

when u divide you get it.

You might be interested in
What is the value of x?
a_sh-v [17]

In my knowledge

x = 24²+7²

= 576+49= 625

x= sqroot of 625

x = 25 (By Pythagoras Theorem)

Hope it helps

3 0
3 years ago
The difference between a number x and 3 is at least nine Write an inequality for the following sentence.
dybincka [34]

Answer:

3 - x ≥ 9

Step-by-step explanation:

At least in inequality means greater than or equal to (≥)

Difference in mathematics means subtraction

The difference between a number x and 3

3 - x

is at least nine

3 - x ≥ 9

The inequality for the sentence is

3 - x ≥ 9

6 0
3 years ago
PLEASE SOLVE THIS FOR ME sorry if it’s blurry :(
daser333 [38]

Answer:

A=500

Step-by-step explanation:

for mylar for polygon Area =ap/2

where a =apathem,p =perimeter

A=10*100/2

1000/2

500=a

the perimeter is the square of all the sides of the given polygon =10 sides =100

6 0
3 years ago
Is it possible to have a number to the power of a decimal? For example, 4 to the 0.5 power.
sp2606 [1]


in different cases it is possible


7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jon rented a car a company that charged a daily rental fee and a mileage charge. He rented the car for 6 days and drove 400 mile
Anon25 [30]
The answer is 66 miles per mile !
7 0
1 year ago
Other questions:
  • A bakery sold 2,640 loaves of whole wheat bread in January. The bakery also sold 9,360 loaves of other kinds of bread that month
    13·1 answer
  • Simplify completely 12 times x to the third power minus 4 times x to the 2nd power plus 8 times x all over negative 2 times x.
    10·1 answer
  • A 32-cup bottle of fabric softener costs $21.12. What is the price per quart?
    8·1 answer
  • Simplify (X2/3) ^4/5
    12·1 answer
  • a student earns 42 points out of 60 points on a test what percent of the points did the student answer​
    8·2 answers
  • Shinzou wo sasageyo
    5·2 answers
  • -5.2 - (-3.1) + 5.2 =
    8·1 answer
  • Okay, I'm gonna need to count and trust you for this on you for this. r u ready?
    10·2 answers
  • In the diagram, R, S, and T are all points of tangency. What is the perimeter of Triangle<br> XYZ?
    10·1 answer
  • For the data set: 22, 40, 21, 18, 47, 22, 19, what is the mode?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!