Answer:
60:100, 6/10, 3/5, 6 to 10, etc.
Step-by-step explanation:
You take the number of girls over total students which is boys + girls. Since there's 40 boys and 60 girls, it's 60 girls to 100 students which can be written in several ways.
Answer:
50 cents/3 ounces = 16.67 cents/ounce
Step-by-step explanation:
maybe
The bottom left, lies never -6 on x axis and 20 on y axis