Answer:
2.50
Step-by-step explanation:
30% of 25 is 7.50 take that away from 25 gives you 17.50 take that away from 20 gives you 2.50
<span>$20/16=$1.25/candy bar
Candy bars cost $1.25 each </span>
The answer to that definition is a multiple. A multiple is any number that is not zero.
Hope I helped!
- Amber
You just apply the ^4 to everything inside. It multiplies with the powers. of the numbers inside. 9^(1*4) * g^(1*4) * s^(4*4)
Answer: 13
Step-by-step explanation:
2x-27=-1
2x=26
X=13