1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Airida [17]
3 years ago
14

Whats (1÷1/4) (3÷1/2) (1/4÷3)​

Mathematics
1 answer:
gulaghasi [49]3 years ago
6 0

Answer:

37

-----

56

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the value of n in this equation?(2.4 x 10^3) x (3 x 10^n) = 7.2 x 10^9​
Burka [1]

The model below represents an equation. Which value of x makes the value true?

x=

The model below represents an equation. Which value of x makes the value true?

x=

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
there are 200 end of the year school dance tickets students who have perfect attendance are able to presage them in advance if 1
Umnica [9.8K]

200 - 18 = 182
182 is the answers
3 0
3 years ago
HELP ME PLEASEEEEEEEEEEEEEEEE
hoa [83]
90 mm ..................
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find an ordered pair (x,y) that is a solution to the equation.<br> x-3y=9<br> (x,y)= ?
Gemiola [76]

Answer:

(9,-3)

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
All quadrilateral have at least 1 pair of matching angles
muminat

Answer:

Yes, Every Quadrilateral do have 2 matching angle. It is one of the main feature of quadrilateral.

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the mistake?<br><br> 3a+4b=7ab
    8·2 answers
  • The center of an ellipse is located at (0, 0). One focus is located at (12, 0), and one directrix is at x = 14 1/12.
    13·2 answers
  • The pront for a company this year was $100,000. Each year the profit increases at a rate
    9·1 answer
  • Carly wants to buy 10 litres of
    11·1 answer
  • Write the equation of the line that has an undefined slope and passes through the point (3,5)
    11·1 answer
  • Помогите стоянок пожалуйста
    8·1 answer
  • If a pack of M&amp;Ms contains 40 M&amp;Ms in class $1.20 what is the unit price
    6·1 answer
  • a total of 35 students are going to a field trip to NASA'S Johnson space center in houston,texas if there needs to be one adult
    7·2 answers
  • Abdoulaye is ordering a taxi from an online taxi service. The taxi charges $2 just for the pickup and then an additional $1 per
    11·2 answers
  • 3x - 5 = -14 <br><br> What does X equal?
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!