Answer:
square root of 72
Step-by-step explanation:
Dsfbsefbsdfbnsfdbdbdb bebrb fsbeffsge dbqegqe
All you need to do is divide $14 by 25 to find the unit price !
Or in other words, dvide the total price by the total amount of units
14 / 25 = 0.56
This means it is about $0.56 per unit!
Hope I helped! Message me if you have any questions or concerns.
A. No because -2*-3=6
B. No because if you plug in 5 it will be 1-2(5) which equals -9
C. No because when you plug in -4 it will be 4+6(-4) which equals to -20