The answer would be (x+1)(x+3)
Answer:
Solution
To solve the problem first we have simplify the improper fraction.
⇒ 33/4 ÷ 4 pounds.
= (4 × 3 + 3) /4 ÷ 4 pounds.
= 15/4 ÷ 4 pounds.
= 15/4 × 1/4 pounds.
= 15/16 pounds.
Now we know that, 1 pound = 16 ounces.
Therefore, 15/16 pounds .
= 15/16 × 16 ounces.
= 15/1
= 15
= 15 ounces.
Answer: 15 ounces.
Answer:
9 cents per day
Step-by-step explanation:
1 week = 7 days
Each razor lasts 1 week = 7 days
10 razors last 10 weeks = 10 * 7 days = 70 days
cost per day = (total cost)/(number of days)
cost per day = $6.30/(70 days) = $0.09/day
Answer: where is the quadrilateral
Step-by-step explanation: