1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Blizzard [7]
3 years ago
10

4. Which box-and-whisker plot matches the data? 20.32. 19. 12, 28, 34. 29. 36. 20. 15.50.17​

Mathematics
1 answer:
makvit [3.9K]3 years ago
5 0

Answer:

kn/k

Step-by-step explanation:

n

You might be interested in
A car increases, then decreases, its speed. Which table could represent the speed of the car? A 2-column table with 5 rows. The
Ivenika [448]

Answer:

The speed increases (45—>47—>49) then decreases (48—>47) over time.

Step-by-step explanation:

HOPE THIS HELPED ✨

8 0
3 years ago
Solve for : can someone plss help I dont remember how to solve this ​
ArbitrLikvidat [17]

Answer:

x = 18

Step-by-step explanation:

7x - 26 = 5x + 10

7x - 26 - 5x - 10 =0

2x - 36 = 0

2x = 36

x = 18

7 0
3 years ago
Find the volume of the sphere. Round your answer to the nearest tenth.
dusya [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

Remark

All you need do is find the radius and put it into the formula V = (4/3) pi r^3.

Givens

d = 12 yards

r = d/2

Solution

r = 12 yds/2 = 6 yds

V = 4/3 pi r^3

V = 4/3 * 3.14 * 6*6*6

V = 904.32

Answer 904.4 yd^3

8 0
2 years ago
Y varies directly to some quantities and varies inversely to some other<br> quantities
yulyashka [42]

Answer:

I don't understand your question

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
I’m stuck on this question
Korolek [52]
F(2y + 1) is 2


+
for this question
4 0
3 years ago
Other questions:
  • What's the equation
    7·1 answer
  • Camille bought 3 pounds of nuts for $10.35 what is the unit price per pound
    8·1 answer
  • HELP PLEASE!!! 50 PTS
    10·2 answers
  • 3/4(x-12) =12 solve for x
    14·2 answers
  • Brennan has been playing a game where he can create towns and help his empire expand. Each town he has allows him to create 1.15
    8·1 answer
  • How many 2/3 cup servings are 4 3/4 cups of milk
    15·1 answer
  • Two candidates run for class president. After all the ballots are counted, one candidate has 50% of the votes. What decimal name
    6·2 answers
  • Help pleaseeeeeeeeee!​
    6·1 answer
  • Choose the graph of the solution to this inequality.<br> –6x &lt; 21
    9·2 answers
  • Which classification best represents a triangle with side lengths 6 cm, 10 cm, and 12 cm? acute, because 62 102 &lt; 122 acute,
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!