Answer:
XSXSXSXSXSXSXSXSXSXSXSXSXSX
Step-by-step explanation:
Answer:
24 Years Old
Step-by-step explanation:
Less than 31 is 30 and 30-6=24
To find the unit price, divide the total price by the total weight.
4.60 / 2 = 2.30
So, the unit price is $2.30 per liter of milk.
Best of Luck!
Answer:
The answer is 50% increase. Hope this helped!
Step-by-step explanation:
Answer:

Step-by-step explanation:
Given

Required
Determine KBC
Since BK is a bisector of ABC at B,
this implies that:

Substitute 28.3 for ABK

Reorder
