the answer is $299. If you write an equation, it would be x=35(9)-16. $35 each for 9 lessons. And 2*8= 16.
x=35(9)-16
x=315-16
x=299
Answer:
35
Step-by-step explanation:
brake it down
<span>3.4 = –13.6 + (–3.4c) + 1.7c
</span><span>3.4 = –13.6 –3.4c + 1.7c
17 = -1.7c
c = -10</span>
The answer is no solutions
The answer would be D. (3.25 for a burger, and 1.75 for a drink)