Answer:
Step-by-step explanation:
First Line:
0, 1//7, 2/7, 3/7, 4/7, 5/7, 6/7, 1, 8/7, 9/7, 10/7
Second Line:
-1/3, 0, 1/3, 1/2, 1, 4/3
Third Line:
0, 1/3, 2/3, 1, 4/3, 5/3, 2
14x + 7y is the correct answer
B is the answer
Cost of each egg= 1.80/12=$0.15
y=6
y=3-x
x=-3
y=3-(-3)
y= 3+3