216/200=%
1.08 which equals 108%
8 - 3x - x = 12
8 - 2x = 12
-2x = 12 - 8
-2x = 4
x = -2
Just divide the price by the amount
a) 11/26= $0.42 per pound
b) 33/8 = $4.13 per hour
Answer:
All you need to do is subtract the coefficient.
Step-by-step explanation:
For example a minus b is c. So this is simply going to be c times d to the e you can do that if these two are the same.
Answer:
from the looks of it, all you have to do is, for f(x), is plug it in as an exponent. in order (top to bottom), it should be: 64, 2048, 4096, 8192.
g(x) is being squared and then multiplied, so it should be (from top to bottom): 720, 2420, 2880, 3380
Step-by-step explanation: