Take the total and divide by the amount to get answer.
3.60 /3 = $1.20 per pound
Answer:
350 RS
Step-by-step explanation:
18 x 225 = 4050 RS (this is how much he should pay)
4500-4050 = 350 RS (this is the change he will get)
A and B are points on j.
C and D are points on k.
Join AD and BC.
ABCD is a quadrilateral.
Clearly, the quadrilateral ABCD is the only plane that contains the points A, B, C and D.
Hence, correct answer is option A. Exactly one.
Answer:
2b²(8b²+15b-6)
Step-by-step explanation:
16
+30b³-12b²
2b²(8b²+15b-6)
This is not further factorable. If you want to find the roots, you'd have to use the quadratic formula for the polynomial in the parentheses. Therefore that is our final answer.