Answer:
3
Step-by-step explanation:
First we must find the total boxes of pens
15 + 9 = 24
Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens
$72 / 24 boxes = 3
An = a1 + (n-1)d
an = 27 + (n-1)(-6)
What is the question?????
Answer:
576 Sq.units
Step-by-step explanation:
Multiply all of the numbers together
Answer:
0.0000001
Step-by-step explanation:
it is just trust me