1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vivado [14]
2 years ago
14

I need help finding the Diagonals.

Mathematics
1 answer:
sasho [114]2 years ago
6 0

Answer:

OE=53 and UH = 53

Step-by-step explanation:

Pythagoras theorem

You might be interested in
Cherries cost $5 for 2 pounds and $7.50 for 3 pounds. Question: a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were
Fittoniya [83]
A. 1 pound of cherries costs 2.50

B. Yes it is constant

C. I believe that you would put cost on the y and lbs on the x
E. 5 lbs of cherries = 2.50 x 5 = $12.50

8 0
3 years ago
A fire truck parks 16 feet away from a building. The fire truck extends its ladder 30 feet to the very top of the building. How
Anvisha [2.4K]

Answer:

46 feet high!

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
In forming a contract, "consider" is
Goshia [24]
It depends on what contract you are signing if you are having doubts then yes but not then no!
5 0
3 years ago
Martinez and grouse swimming pool is finally finished and all this left to do is fill it with water. Martinez family decides to
svet-max [94.6K]

Answer:

the answer ia true

Step-by-step explanation:

hope this helps

6 0
1 year ago
In a drawing of a
dem82 [27]
720 by 600! hope this helps
4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is 11*1/4 for math
    13·2 answers
  • Help with answering quoin photo
    12·1 answer
  • Find the slope of the line
    13·1 answer
  • Juan is interested in the chance of rain for the upcoming week based on studying prior weather data for this time of year. Juan
    10·2 answers
  • BRAINLIEST IF CORRECT, NO LINKS OR SPAM ALLOWED
    8·1 answer
  • I really need help on this:3 2/4+ 2 3/4+ 2 3/4+ 2 1/4+ 1 1/4+ 1
    7·1 answer
  • What is 267 multiplied by 48
    15·2 answers
  • As a salesperson, you are paid $150 per week plus $5 per sale that you make. This week
    14·1 answer
  • Least common multiple of 16 and 28
    5·2 answers
  • The numbers in this sequence increase by 40 each time 30, 70, 110, 150. The sequence is continued with the same rule. Which numb
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!