1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
anzhelika [568]
3 years ago
10

Help. plz help.............

Mathematics
1 answer:
Alex787 [66]3 years ago
5 0

Answer:

1) communative property

2) difference

3) identitiy property

4) estimate

5) associative property

6) round

Step-by-step explanation:

hope this helps <3

You might be interested in
How do you find unit rates
Y_Kistochka [10]

To find unit rates with money divide the price by the amount.

7 0
3 years ago
Pls help!!
Licemer1 [7]
Answer will be A, and if you need help with math work Connects is a great app to use
8 0
3 years ago
Lee saves $85.75. She uses $32.95 of the money to buy a baseball glove. She also wants to buy a camera that costs $58.99. How mu
Talja [164]

Answer:

6. 19

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jennifer decided to buy a brand new television. She spent nearly $2,000 on the TV, which was 40% off the original price. What wa
vichka [17]
Cómo Cómo estás Muy bien o te preguntan en mí porque yo no creo que sea ahorita en este momentito pero lo hice con esa no porque quiero ver 5 puntos
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
[Help Asap, Will Mark Brainliest] Answer is in the image,
Vera_Pavlovna [14]
Z=118 as vertically opposite angles are the same

x= (8x-50)
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which is the correct product of the significant figures 3.278 and 4.23? . A.14 . B.13.9 . C.13.86 . D.13.865 . E.13.86594 . . Ex
    14·2 answers
  • Find VW. Please help BRAINLIEST.....
    9·1 answer
  • When you are using a bar model to solve the problem which bar should you draw first
    6·1 answer
  • How do you model 604 divided 4 and 796 divided 6 and 449 divided 5
    15·1 answer
  • Calculate the total budget and then fill in the missing percentages. You will use some of the answers given more than once. Tota
    5·2 answers
  • This is the number part when a number and a variable are multiplied together in a term.
    7·2 answers
  • Two ants, Ant M and Ant B, often compete with each other to see which can be the first to grab a sweet morsel of food. Ant B, th
    14·1 answer
  • -2.2 + 0.3z= 3 -0.5z -0.8z<br> what does z equal
    15·2 answers
  • Michael forgot the combination to his locker. His locker uses
    12·1 answer
  • Some help, I need some answers
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!