To find unit rates with money divide the price by the amount.
Answer will be A, and if you need help with math work Connects is a great app to use
Cómo Cómo estás Muy bien o te preguntan en mí porque yo no creo que sea ahorita en este momentito pero lo hice con esa no porque quiero ver 5 puntos
Z=118 as vertically opposite angles are the same
x= (8x-50)