1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
marshall27 [118]
3 years ago
12

Can someone please help me on this???I keep messing it up.

Mathematics
1 answer:
Alchen [17]3 years ago
4 0

Answer:

The answer is B

Step-by-step explanation

As it shows in the table each week the amount adds to 75$. in the table it only shows 4 weeks amount. and the question asks you whats the amount going to be in the 7th week . the amount will be 825.

You might be interested in
Find the distance between the points (0, 6) and (2, 3).<br> V13<br> 173
Advocard [28]
2,3 is the distance between the two points
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A plumber chargers a fee of $75 plus $30 per hour on the job. Make a table of values for the total charge depending on the numbe
TEA [102]

Answer:

d

Step-by-step explanation:

It is going at a steady rate of 30$ an hour

6 0
2 years ago
Whats reciprocal of 4 1/4
goldenfox [79]

Answer:

4 4/1

Step-by-step explanation:

we know that reciprocal mans backwards. This doesn't apply to the whole number un math. only the denominational and numerator.

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which fraction is equal to 0.137
Anarel [89]
The fraction that is equal is 137/1000
3 0
3 years ago
The total cost of lunch is $3.50, consisting of a juice, a sandwich, and a pear. The juice cost 1.5 times as much as the pear. T
vodka [1.7K]

The price of the pear is $0.6

Given:

The total cost of lunch is $3.50, consisting of a juice, a sandwich, and a pear.The juice cost 1.5 times as much as the pear.The sandwich costs $1.40 more than the pear.

From above statements

Juice + sandwich + pear = $3.50      -----------eq(1)

Juice = 1.5 * pear

sandwich = pear + $1.40

substitute juice and sandwich values in eq(1)

1.5 pear + pear + $1.40 + pear = $3.50

3.5 pear = $3.50 - $1.40

pear = $2.10/3.5

pear = $0.60

Hence the price of the pear is $0.6

Learn more about the price and pear here:

brainly.com/question/22237949

#SPJ1

3 0
1 year ago
Other questions:
  • Brianna wants to buy a digital camera for a photography class. One store offers the camera for $50 down and a payment plan of $2
    5·1 answer
  • PLEASE PLEASE PLEASE HELP
    5·1 answer
  • Deonadre runs 17 1/2 times around the reservoir in one week. What is the unit rate per day?
    5·1 answer
  • What is the relationship between the value of the digit 8 in the tens place and the value of the digit 8 in the ones place in th
    12·2 answers
  • 1. (G.SRT.8) Using the given triangle below, determine the value of
    13·1 answer
  • Potrzebuję na teraz pls
    15·1 answer
  • Which function is the inverse of y=2^x
    10·1 answer
  • Hannah says that 3.33 is a rational number. Gus says that 3.33 is a repeating decimal. Who is correct and why?
    12·2 answers
  • Can anyone help pleaseeee?
    11·1 answer
  • Help please it is timed 40 pts
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!