1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
marysya [2.9K]
3 years ago
13

What is the difference between scalene and icicles

Mathematics
1 answer:
Sholpan [36]3 years ago
7 0

Answer: Scalene- No sides are the same.

Isosceles- Two sides are the same.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The area of the base of a portable speaker, shaped like a hexagonal prism, is 36 square inches. The height of the speaker is 8 i
juin [17]

Answer:

92 dB

Step-by-step explanation:

Fsf

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the length of side s. Round to the nearest tenth if needed.
Ilya [14]

Answer:

dunno

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
35 POINTS !!!!!!! PLEASE HELP VERY SOON I NEED HELP NOW
Sav [38]

Answer:

It's DCAA!

1) 14

2) 141

3) 39

4) 39

4 0
2 years ago
Help! im awful at these problems!!<br> solve the formula: t=v+k/g for g.
Sedbober [7]

Answer:

g = \frac{k}{t-v}

Step-by-step explanation:

Given

t = v + \frac{k}{g}

Multiply through by g to clear the fraction

tg = vg + k ( subtract vg from both sides )

tg - vg = k ← factor out g from each term on the left side

g(t - v) = k ← divide both sides by (t - v)

g = \frac{k}{t-v}

4 0
3 years ago
Team jerseys are either $188.94 for 6, or $243.92 for 8. Find each unit price and tell which cost has the lower price per jersey
Svetradugi [14.3K]

Answer:

$243.92 for 8 is cheaper

Step-by-step explanation:

To find the unit price for the 6 shirts you would do 188.94 divided by 6.

To find the unit price for the 8 shirts you would do 243.92 divided by 8

for 6 shirts it's: $31.49/shirt

for 8 shirts it's: $30.49/shirt

8 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the percentage of 130.07
    14·2 answers
  • A public library is currently open from 9am and 5pm on Saturday's. The director is considering whether or not to keep the librar
    6·1 answer
  • 90 divided by 12 is equal to ?
    6·2 answers
  • Write the numbers in order from greatest to least. 12081, 12691, 12961, 12976
    12·2 answers
  • Prove the following DeMorgan's laws: if LaTeX: XX, LaTeX: AA and LaTeX: BB are sets and LaTeX: \{A_i: i\in I\} {Ai:i∈I} is a fam
    11·1 answer
  • Help anybody has an answered for this?
    9·1 answer
  • What is the combined ditance that joyce and janine walked
    11·1 answer
  • Give me a complete and managed answer.​
    15·2 answers
  • I NEED HELP ASAP PLEASE SOLVE FOR X
    5·1 answer
  • 3 less than a number is 17
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!