1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ne4ueva [31]
3 years ago
6

Answer all the pictures to get 12 points and brainliest sorry this is the last points i have

Mathematics
1 answer:
olga_2 [115]3 years ago
8 0

Answer:

#6 : C

#7 : B

#8 : D

#9 : B

#10 : B

#11 : D

#12 : D and E

#13 : A

Step-by-step explanation:

Hope it helps

You might be interested in
Simplify 8(2)+2 with correct answer
Nataly [62]

Answer: The sum of the equation is 18

Step-by-step explanation:

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Find the solution for this inequality<br> -3x + 5 &lt; 5
n200080 [17]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

-3x+5 = 2<5

two less than 5

6 0
3 years ago
Which of these is an example of typing at a rate of 42 words per minute?
algol [13]
C. Typing 210 words in 5 minutes.

Explanation:
42 words per minute is equivalent to 210 words in minutes:

Write the 42 wpm and 210 words in 5 mins as a ratio:
42 : 1 and 210 : 5

Multiply both sides in the ratio 42 : 1 by 5:
42 x 5 = 210
1 x 5 = 5
= 210 : 5

Therefore 210 words in 5 mins is an example of the unit rate 42 wom because it is equivalent.

Hope this helps!
-SpaceMarsh
(Brainliest pls, tysm!)

7 0
3 years ago
What is 3.82 to the nearest whole number
Klio2033 [76]
4 !!! Since you round up
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
In Sarah's class,5 times as many students like mysteries than non-fiction books.a total of 24 students like mysteries and non-fi
motikmotik
The answer is 120 (24×5=120)
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Mrs. Winchester prepared 5/6 pound of pasta. How many 1/4 pound servings are in 5/6 pound of past
    7·1 answer
  • What is a formula for the nth term of a given sequence
    11·2 answers
  • Step <br> by step plz my geometry is very weak.<br> thank you
    5·1 answer
  • Which is the better buy? circle it<br> $5.00 for 4 mangoes<br> $6.00 for 5 mangoes
    11·2 answers
  • Question 1
    12·1 answer
  • Help me with this problem
    12·1 answer
  • Explain answer <br> GIVING BRAINIEST
    9·2 answers
  • All of the following are equivalent, except _____.
    10·1 answer
  • Citlali buys a pen for $1.50. She then bought 4 pieces of cardstock. Her
    8·2 answers
  • The quotient of the product of 32 and 15 and the difference of 17 and 9 as a numerical expression?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!