1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dima020 [189]
2 years ago
5

BRUH CAN SOMEONE HELP ME PLZZZZZZZZZZZZ

Mathematics
2 answers:
kykrilka [37]2 years ago
5 0

Answer:

With what?

Step-by-step explanation:

devlian [24]2 years ago
4 0
With what? there’s no question or image.
You might be interested in
What’s the answer to 10(x-2)-3 (x+3)
Svetlanka [38]

Answer:7x-29

Step-by-step explanation: simplify and open the brackets.remember that a letter and a number cannot be sumed up but can my multipled together

5 0
2 years ago
Evaluate the permutation P(36,19)=____
kondaur [170]
Easy

nPr=\frac{n!}{(n-r)!}
here
36P19=\frac{36!}{(36-19)!}=
\frac{36!}{(17)!}=
\frac{36*35*34*33*32*31*30*29*28*27*26*25*24*23*22*21*20*19*18}{1}=
1045843337171591729971200000





6 0
3 years ago
Which expression represents the prime factorization of 108?
ankoles [38]

Answer:

2×2×3×3×3

Step-by-step explanation:

●108=

•2×54

•2×27

•3×9

• 3×3

Writing the prime numbers;

108=2×2×3×3×3

4 0
2 years ago
George bought 2.5 pounds of each type of fruit shown on the sign what was the total cost of the fruit he bought
Akimi4 [234]

Answer:

it would be $2

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Juanita wants to buy 12.5 pounds of stones to decorate her garden. The stone normally sells for $1.80 a pound. The salesman offe
anastassius [24]

Step-by-step explanation:

$1.80 per pound

The amount she's supposed to buy it is

1.80 × 12.5 = $22.5

She paid $21.25 for the 12.5 pounds, that means she saved

$22.5 - $21.25 = $1.25

the amount she saved per pound is

1.25/12.5 = $0.1 per pound

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Jimmy is selling used books at a yard sale. A customer buys 9 books at a cost of $0.75 each and pays with a $20.00 bill. Jimmy m
    13·2 answers
  • What is the inequality that represents the range of the function g(x)=-3/4x^2 when the domain is restricted to -4
    9·1 answer
  • Zoe needs to buy beads to make jewelry. For each earning, Zoe uses 3 small blue beads, 1 metallic bead, and 2 large green beads.
    6·2 answers
  • 6 is greater than w, and 2 is less than w
    9·1 answer
  • H(t) = -16t^2 + 40t +120
    10·1 answer
  • What is the are of the sqare? (P=4s) (A=s2) the bottom of the sqare has a perimeter of 3ft
    15·1 answer
  • Plz Help Me! I don’t have much time
    7·2 answers
  • B) Given figure is a parallelogram ABCD of area 96-12 sq. cm.
    8·1 answer
  • On a certain map, 1.2 represents 12 miles. Lenoir City and Greenback are 6 inches apart on the map. What is the actual distance
    13·2 answers
  • Which are the prime factors of the polynomial 24x4 – 3x? Check all that apply. 2x 3x (4x2 1) (2x – 1) (x – 1) (4x2 2x 1) (2x2 –
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!