Answer:
-1
Step-by-step explanation:
f of 3 is the same thing of f of x which is y. The questions is saying if x is equal to 3, then what is y. x is represented by domain and y is represented by range. If you find x which is 3 in the domain, then the arrow points to negative 1 in the range circle.
Answer:
To find the cost per yard, divide the cost by the amount:
p: 6.25 / 6.5 = 0.96 --> The cost per yard is $0.96
r: 3 /4 = 0.75 --> The cost per yard is $0.75
b: 8.1 /8.5 = 0.95 --> The cost per yard is $0.95
s: 7.2 / 6 = 1.2 --> The cost per yard is $1.20
In order from cheapest to most expensive:
Red
Brown
Purple
Silver
Answer:
Remember the interior and exterior angle add up to 180°.
Answer:
x=21
Step-by-step explanation:
well, geez - just do the math!
3/7 * 49 = 21