7 oz bag:
110 ÷ 7 = 15.7143¢ per oz
9 oz bag:
146 ÷ 9 = 16.2222¢ per oz
So the answer is the 7 oz bag, hope this helps!
Answer:
The answer is <u>8</u>.
Step-by-step explanation:
Given:
4d - 35= -3.
Now, the solution:

Adding both sides by 35 we get:


Dividing both sides by 4 we get:

Therefore, the answer is 8.
Answer: A 2.7 x 10^9
Explanation: brain go brrrrr
Answer:
e
Step-by-step explanation:
e