1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
givi [52]
3 years ago
6

Round to the nearest tenth , if necessary. 65% of 186 =

Mathematics
2 answers:
Tems11 [23]3 years ago
7 0

Answer: 120.9

Step-by-step explanation: 65% of 186 is 120.9.

Nataly [62]3 years ago
6 0

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

\frac{65}{100}  \times 186 = 120.9 \\

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

You might be interested in
Kenzie has. 4 pages of homework to do. If she can finish 1/3 of a page in one hour how many hours will her homework take?
Maru [420]

Answer:

It will take her 4 1/3 hours

Step-by-step explanation: so you know you needed to  add 4 and 1/3 and you turn the 4 into 4/1 and 1/3 and since it adding you have to have the same denominator and you multiply 1x3 and if you do it on the bottom you have to do it on top so you also do 4x3 and 4x3 is 12 and one 1x3 is 3 and so you don't have to have to do it on the other fraction because now they have the same denominator now and now you add 12/3 + 1/3 and you shall get 13/3 and then you divide 13 divided by 3 and you shall get 4 1/3 and that shall be your answer.

hope it helps you!

5 0
3 years ago
HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP
Lady_Fox [76]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

Growth rate is exponential, and rate is 100%

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A Clydesdale horse weighs as much as a Shetland pony and an American Saddlebred horse combined. How much does a Clydesdale horse
pychu [463]

Answer:

Since there are no measurements, a Clydesdale is a Shetland pony and American saddlebred.

Step-by-step explanation:

Mark brainliest please , but only if you would like to.

6 0
2 years ago
Yall i think i have a stalker on brainly
Zolol [24]

Answer:

kool

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
HELP PLSS ITS FOR MATHHH
Cerrena [4.2K]

Answer:

Number 4

Step-by-step explanation:

I have done this quiz before, and that is what it looks like

I don't know if I am right, but good luck!

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Four gallons of gasoline cost $16.80. What is the price per gallon (also known as the slope of the line)?
    14·1 answer
  • Why is the number 6 scared of the number 7?
    12·2 answers
  • The product of 5 and x squared
    6·2 answers
  • 0.625 into a fraction
    9·2 answers
  • The faster a vehicle is going, the further it will continue to travel after the brakes are applied. Which is the dependent varia
    13·1 answer
  • the utility industry has 428.5 thousand jobs in 2010 and is expected to decline at an average rate of 3 thousand jobs per year f
    13·1 answer
  • Figure EFGHK is to be transformed to Figure E'F'G'H'K' using the rule (x, y)→(x + 8, y + 5):
    10·2 answers
  • Lisa goes out to eat with her family and spends 42.50. she gives the waiter 15% tip .how much money does she spend in total ?
    10·2 answers
  • Claire rides her bicycle five miles each day for four days and two miles each day for the remaining three days of the week.
    13·1 answer
  • Please help me with this question
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!