$16.76 divided by 4 = $4.19 each gallon
So $4.19 x 7 gallons = $29.33
Answer:
x = 11
Step-by-step explanation:
The angles in a square are right , that is 90°
The diagonals bisect the angles , then
6x - 21 = 45 ( add 21 to both sides )
6x = 66 ( divide both sides by 6 )
x = 11
What is the question?????
Answer: n=0
Step-by-step explanation: