1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
omeli [17]
3 years ago
15

I need help on this someone please answer this.

Mathematics
1 answer:
Crank3 years ago
7 0

Answer:

60! Add em all up

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A sweater is on sale for 30% off the ticketed price of $84. How much will the sweater cost after the discount?
Marianna [84]
84 x .70 = $58.80

Or if you want to do it the long way you can calculate the actual discount (your savings from this purchase first then subtract it from the original price of $84. It`s just easier to figure out what is left (which is 70% of $84).
3 0
4 years ago
in peter's garden, 3/4 of the flowers are tulips. of the tulips, 2/3 are yellow. what fraction of the flowers in peter's garden
bekas [8.4K]
Half of the flowers are yellow tulips.

3 of the 4 columns are marked T for tulips.

Of those 3, 2 of them are yellow.

This shows us that 6 of the 12 boxes, 1/2, are yellow tulips.

8 0
3 years ago
Teresa and Ishmael worked the same number of days and earned equal amou
jasenka [17]
7 days I think sorry if I’m wrong
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find f(2) if f(x) = (x + 1)2.<br> 9<br> 6<br> 5
zhannawk [14.2K]
6 just trust me bro I’m a major in math
8 0
3 years ago
In speech class, Carolyn needs at least a B + to keep her financial aid. To earn a B+, the average of her four speeches must be
Arada [10]

Answer:

<h3>The minimum score speech to get a B+ is 89.</h3>

Step-by-step explanation:

Average of the first 3 = 85 + 77 + 81 / 3

= 243 / 3

= 81

The fourth score ( to get 85 ) = 81 + 89

= 170 / 2

= 85

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Need geometry help. ASAP pls &amp; thanks
    10·1 answer
  • Problem: a circle is inscribed in a square. The squares perimeter is 16 times the square root of 6. What is the probability of s
    13·1 answer
  • A 2-yard piece of ribbon costs $8.46. What is the price per foot?
    7·1 answer
  • 15 deliveries in 5 hours = deliveries per hour
    5·2 answers
  • 4x-4=4x + ___ <br> What is the answer
    5·2 answers
  • Help and explain please and thankyou
    12·1 answer
  • Which of the following points lies on the graph of this equation? y = -8x
    6·2 answers
  • In the questions below suppose the variable x represents students and represents courses, and:
    12·1 answer
  • In this figure
    11·1 answer
  • PLEASE HELP!!!!!<br> will mark brainliest!!!!!
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!