-7 is the answer is the antithesis
Answer:
6.39
Step-by-step explanation:
divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:
38.34/6=6.39
Answer:
14=y+7=x
Step-by-step explanation:
Answer:
C.
Step-by-step explanation:
The answer is C
Answer:
33
Step-by-step explanation:
49-15=34
34/17=2
For this sequence, you can write this function:
f(x)=15+2(x-1)
Check:
f(18)=15+2(18-1)
f(18)=15+2(17)
f(18)=15+34
f(18)=49
So:
f(10)=15+2(10-1)
f(10)=15+2(9)
f(10)=15+18
f(10)=33