the answer is B because it's B
Answer:
see below
Step-by-step explanation:
9 dollars / 33 lbs = .272727 dollars per lb
.39 / 1 lbs = .39 per lb
The large bag is less expensive
Step-by-step explanation:
cot x / (1 + csc x)
Multiply by conjugate:
cot x / (1 + csc x) × (1 − csc x) / (1 − csc x)
Distribute the denominator:
cot x (1 − csc x) / (1 − csc²x)
Use Pythagorean identity:
cot x (1 − csc x) / (-cot²x)
Divide:
(csc x − 1) / cot x
For this case we have the following polynomials:

Adding the polynomials we have:

Rewriting we have:

Therefore, the result of the sum is:

Answer:
the sum of the polynomials is:

option 2
Right 2 up 3 because when the change happens within x the opposite result happens but for vertical it remains the same . So the answer is <span>right 2, up 3</span>