1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Yanka [14]
3 years ago
14

Choose the inequality that represents the following graph.

Mathematics
1 answer:
adoni [48]3 years ago
4 0

Answer:

a

Step-by-step explanation:

the answer is a because the rrow is pointing right so the symbol is > and the point starts at -5

You might be interested in
The double number line shows that 4 bottles of water cost 10 dollars at a music festival ​
pickupchik [31]

Answer:

That means that each water is $2.50, das crazy tho

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Y = 3x + 6<br> y = (x + 4)2 – 10<br><br> What’s the solution set for this
mezya [45]

The answer is,

y = -18, x = -8

3 0
3 years ago
Select the letter of the correct answer.
sveta [45]
Would it be B which is 51%
as you do 129 devided by 3.3 = 39.1
180-39.1= 141
141 is just over half
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Jan conducts an experiment and tosses a coin 40 times. She gets heads 30 times instead of the expected 20. What could be a reaso
Nady [450]

the answer is B. hope i helped

8 0
3 years ago
Select a card from a stack of 10, then you put the card back and select another card. Find the probability of selecting a 2, and
Goshia [24]
The probability 5 out of 10
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • After surveying students in her homeroom, Katie decided to use a number cube to predict the probability that a randomly chosen s
    14·2 answers
  • Simplify each expression
    8·1 answer
  • Does this graph represent a function? Why or why not?
    11·1 answer
  • Jacob saved 2 thousand dollar bills, 4 hundred dollar bills, and 6 ten dollar bills to buy a car. The car costs 10 times as much
    13·2 answers
  • Karl visited his doctor because he found he had difficulty sitting upright and controlling his hands and movements. Which neurol
    15·2 answers
  • This is the equation and we need to solve for y 2x+y=7
    9·2 answers
  • I will give brainliest. please help! &lt;3
    15·1 answer
  • Suppose that a company has recently started manufacturing a new line of​ helicopters, and it took 106.496 labor days to complete
    8·1 answer
  • At the bulk food store, Jerry bought 200 g of mixed nuts that cost $2.50. What is the cost of 1 g of nuts? show ur work
    13·1 answer
  • If f(x) = 3x + 10x and g(x) = 2x - 4, find (f+ g)(x).
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!