The answer is 24.5 because

so you add 5.5 from 19 to get the answer
6 and a 4 on the top beside it
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
Answer:
572.5
Step-by-step explanation:
A=6ah + 3√(3) a²= 6·8·5+3√(3)·8²≈572.55376
a is base length and h is height
Answer:
there is the thing you need to answer the question right
Step-by-step explanation: