1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Firdavs [7]
3 years ago
10

Hi can u please help me with this ASAP

Mathematics
1 answer:
BARSIC [14]3 years ago
6 0

Answer: an altitude

Step-by-step explanation:

You might be interested in
5+13/18=can y’all please help me this is hard
eduard

Answer: 1

Step-by-step explanation:

5+13/18

18/18

1

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
If a man earns 90cents every 3 minutes and he works for a day shift of 5hours how much will he earn in that time?
zavuch27 [327]

Answer:

It is 9000 cents or $90 total for 5 hours

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP I'LL GIVE YOU POINT PLEASE GEOMETRY WORK
Monica [59]

Answer:

I:  82.1

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
The two toy store owners agree to specialize and to trade 30 puzzles for 10 puppets. The terms of trade are still 3 puzzles for
likoan [24]

Based on the exchange rate, at the end of the trade, Lewis will have 31 puppets and 2 puzzles left over while Geppeto will have 158 puzzles and 4 puppets left over.

<h3>What is the exchange rate of puzzles for puppets?</h3>

The exchange rate of puzzles for puppets is 3 to 1.

Geppeto has 20 puppets to exchange for puzzles.

Lewis has 50 puzzles to exchange for puppets.

Number of times Lewis can exchange puzzles for puppets = 50/3 = 16 times.

Lewis will get 16 puppets in exchange for 48 puzzles.

Therefore;

Lewis will have 16 + 25 puppets = 31 puppets and 2 puzzles left over

Geppeto will have 48 + 100 puzzles = 158 puzzles and 4 puppets left over.

in conclusion, the exchange rate determines the how many puzzles and puppets will each one have after they complete their trade.

Learn more about exchange rate at: brainly.com/question/2202418

#SPJ1

7 0
2 years ago
Destiny paid $6.60 for a dozen cupcakes for a birthday party. What is the unit cost for each cupcake?
netineya [11]

Answer:

e e enene

Step-by-step explanation:

enenenee

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • how does subtracting a positive constant, k, from an exponential function affect its horizontal asymptote?
    6·1 answer
  • A pair of 120 shoes was discounted 20 percent a costumer had a coupon for an additional 5 off what was the final price of the sh
    10·1 answer
  • Which line will have no solution with the parabola y – x + 2 = x2? y = –3x –3 y = –2x –3 y = 2x –3 y = 3x –3
    5·1 answer
  • A car passes a landmark on a highway traveling at a constant rate of 45 kilometers per hour. One hour later, a second car passes
    12·2 answers
  • Give an equation for a function whose domain is all non-negative values of x except x=3.
    6·1 answer
  • Which are integers and which are not <br> 8/1,79.17,28,-19/2,36/4
    11·2 answers
  • Movie tickets are $8 for shows after 6 pm and $5.50 for shows before 6 pm. If 80 tickets are sold for a total of $575, which sys
    7·1 answer
  • How to convert 25.12% into a fraction of 10,000
    13·1 answer
  • Please help! 15 Points!
    5·1 answer
  • Assuming a​ 1-year, money market account investment at 2.55 percent​ (APY), a ​1.11 % inflation​ rate, a 28 percent marginal tax
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!