1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gwar [14]
2 years ago
11

What is 3.727? Plz help ASAP plz

Mathematics
2 answers:
Alex2 years ago
5 0

Answer:3 727/1000

Step-by-step explanation: If you convert 3.727 (a decimal) you would get    3 727/1000 (a fraction) So the fourth one in the picture u sent :)

Galina-37 [17]2 years ago
4 0

Answer:

3 727/1000

Step-by-step explanation:

First, the ones place is 3, so we already know that

Also, there is a 0.727.

There are 3 decimal spaces, so that means thousandths

So, its 3 727/1000

You might be interested in
What is the y-coordinate of the solution of the system of equations? {y=3x−262x−y=19
givi [52]

Answer:

<h2>           y = -5</h2>

Step-by-step explanation:

y = 3x − 26

2x − y = 19

2x - (3x - 26) = 19

2x - 3x + 26 = 19

   - x = - 7

     x = 7

y = 3•7 -26 = 21 - 26 = - 5

6 0
3 years ago
A line passes through (-1,5) and (1,3) what is the equation of the line
chubhunter [2.5K]

Answer:

y = -x + 4

Step-by-step explanation:

(-1,5)...x1 = -1 and y1 = 5

(1,3)....x2 = 1 and y2 = 3

slope(m) = (y2 - y1) / (x2 - x1) = (3 - 5) / (1 - (-1) = -2 / (1 + 1) = -2/2 = -1

y = mx + b

slope(m) = -1

u can use either of ur points...I will use (1,3)...x = 1 and y = 3

now we sub and find b, the y int

3 = -1(1) + b

3 = -1 + b

3 + 1 = b

4 = b

ur equation is : y = -x + 4 <===

4 0
2 years ago
Juanita wants to buy 12.5 pounds of stones to decorate her garden. The stone normally sells for $1.80 a pound. The salesman offe
anastassius [24]

Step-by-step explanation:

$1.80 per pound

The amount she's supposed to buy it is

1.80 × 12.5 = $22.5

She paid $21.25 for the 12.5 pounds, that means she saved

$22.5 - $21.25 = $1.25

the amount she saved per pound is

1.25/12.5 = $0.1 per pound

5 0
3 years ago
Shawna has $435.15 in her savings
galina1969 [7]

Answer:

  H.  $360.71

Step-by-step explanation:

The 1 in $435.15 is in the tenths place. It has a value of 1/10. One tenth that value is 1/100. To have that value, a 1 would need to be in the hundredths place: 0.01.

Of the offered choices, the only one with a 1 in the hundredths place is ...

  H.  $360.71

4 0
2 years ago
How to didvie $50 in the ratio of 2:3
Rama09 [41]
50 divided 2/3

50 x 3/2 = 150/2

= 75
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Consider the right triangle. A right triangles with side lengths 28 meters and 45 meters. The hypotenuse is unknown. What is the
    10·2 answers
  • What is the 1st term when -5z^2+7z^4+11z-8z^3 is arranges in descending order
    13·2 answers
  • Lease help me with this problem
    7·1 answer
  • I need help with this one too
    10·1 answer
  • What does creditworthiness mean?
    13·2 answers
  • Prof Liu gave the same quiz to the students in her morning class and in her afternoon class. the average score for the two class
    6·1 answer
  • craig likes to collect records. last year he had 10 records in his collection. now he has 15 records. what is the percent increa
    12·1 answer
  • Of 15 possible​ books, you plan to take 6 with you on vacation. How many different collections of 6 books can you​ take?
    13·1 answer
  • HELP PLEASE....I REALLY DONT KNOW WHAT THIS WANTS FROM ME
    7·1 answer
  • Which equation could generate the curve in the graph below?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!