1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
xxTIMURxx [149]
3 years ago
15

PLEASE HELP ME I WILL GIVE BRAINLIEST!!!

Mathematics
2 answers:
Svet_ta [14]3 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

realtionship between distance and time is

distance=time/3

a.distance=time/3

129*3=time

387 s =time

Vladimir [108]3 years ago
3 0

Answer:

387

Step-by-step explanation:

129x3=387

You might be interested in
Cedro bought 10 ounces of Cereal A for $2.25. Then he bought 15 ounces of Cereal B for $3.30. Which cereal is less expensive?
miv72 [106K]

Answer:

Cereal B.

Step-by-step explanation:

To figure out how much it costs per ounce for each cereal, first we need to divide.

Cereal A: $2.25 / 10 = $.225 per ounce

Cereal B: $3.30 / 15 = $.22 per ounce

So, cereal B is less expensive.

5 0
3 years ago
I’m so bad at this pls-
dolphi86 [110]

Answer:

5 \sqrt{2}

Step-by-step explanation:

\sqrt{5}  \times  \sqrt{10}  \\  =  \sqrt{5}  \times  \sqrt[]{5}  \times  \sqrt{2}  \\   = 5\sqrt{2}

<h3>Hope it is helpful....</h3>
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
There are 11.5 ounces of cereal in a container. Additional cereal is poured into the container at a rate of 3.15 ounces per seco
PtichkaEL [24]

Answer:

It will take 3.65 seconds at the rate it's being poured.

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Which answer correctly estimates the quotient of 102.02 ÷ 4.011?
BigorU [14]
Well the answer is A) about 25
3 0
3 years ago
Which property is demonstrated <br> 9 * 3 * 4 = 4 * 3 * 9
mr_godi [17]
The commutative property of multiplication.
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Which of the following describes the graph y=[x-2]?
    12·2 answers
  • There are (4^2)^3 ⋅ 40 horses at a stud farm. What is the total number of horses in the farm?
    10·1 answer
  • Which statement is true about setting up a proportion to solve for the missing measure?
    5·2 answers
  • Evaluate:<br> 2n=1(3n + 2) = [?]
    5·1 answer
  • Find the value of x
    8·2 answers
  • Question in the image
    8·1 answer
  • 1. George's gross pay was $565. If he has to pay 1.45% to Medicare tax, how much will the Medicare tax deduction be?
    12·2 answers
  • PLSSS HELP! what is the slope-intercept equation of the line???
    15·1 answer
  • Determine the value of X​
    6·1 answer
  • Find the slope of the line through the pair of points (-6,-5) and (-2,6)
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!