Answer:
yagni
Step-by-step explanation:
de bo dam me ha te cu te mala panga uh hu ayeee
Answer:
Price per ounce is $0.062
Step-by-step explanation:
Here, we want to find the unit price in which this vase is price per ounce
Firstly, we need the total ounce value
1 pound = 16 ounce
so two pounds will be 2 * 16 = 32 ounces
So the total ounce value is 32 ounces + 8 ounce = 40 ounces
So 40 ounces = $2.48
price per ounce will be $2.48/40 = $0.062 per ounce
Y=31.2
X=15.6
I rounded both to the nearest tenth place.
Divide 24 by 6 because that is how many numbers are on the cube which would equal 4
Then multiply 4 and 2 because that's how many possibilities there are of rolling a number less than 4 and is even and the solution is 8
There are 2 car rental companies
the first one charges 3 dollars per day you drive plus a 20 dollar insurance fee
the second one charges 5 dollars per day and a 10 dollar insurance fee
y=cost
x=days