Table D represents a linear function.
First you add up all the items and the coupon then you will get $24.51. then subtract $50.00 take away $24.51 then you will get $25.49. So when she left the store she had $25.49
Answer 6 dollars and 52 cents
Step-by-step explanation: 6 1/4 = (6.25)
40.75/6.25 = 6.52 per unit price
In a race, a bicyclist travels 3/4 of a mile in 1/4 hour. Determine the unit rate for the speed in miles per hour.
5/2 miles per hour
(3/4÷1/4)=3 miles per hour☆☆☆☆☆☆☆
41/4 miles per hour
4 miles per hour
It would be 40 Because there are 9 square feet is equal to 1 square yard