1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Scorpion4ik [409]
3 years ago
8

How do you Divide decimals ?

Mathematics
2 answers:
klasskru [66]3 years ago
5 0

Answer:

To divide decimal numbers: Multiply the divisor by as many 10's as necessary until we get a whole number. Remember to multiply the dividend by the same number of 10's.

Step-by-step explanation:

;3

Rudiy273 years ago
3 0

Answer: to divide decimalz well it’s like regular numbers but will a decimal in the middle

<h2 />

Step-by-step explanation:

                                         

You might be interested in
Write the quotient as a mixed number.<br> 63 divided by 5 = 12 R3
Whitepunk [10]
12 1/4 because the original answer is 12 3/12 but you should simplify it to 12 1/4.
6 0
4 years ago
I dont really know how to do this and its due today, please help
Novay_Z [31]

Answer:

I THINK it is A

Step-by-step explanation:

I did this question before

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the following proportion? 5/10 = 8/w​
Kipish [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

solve the following proportion?

5/10 = 8/w​

5 : 10 = 8 : w

w = (10 * 8) : 5

w = 80 : 5

w = 16

----------------------

check

5 : 10 = 8 : 16

0.5 = 0.5

The answer is good

3 0
3 years ago
In a carnival game, you roll 2 dice. if the sum is 6, you receive a $5 payoff. if the sum is 12, you receive a $9 payoff. otherw
Ray Of Light [21]
P(sum = 6)  = 5/36 ;  P(sum = 12) = 1/36

expected payoff = (5/36)(5) + (1/36)(9)  =   $0.94
3 0
3 years ago
John works two jobs. He earns $10 an hour babysitting his neighbor's children and $15 an hour mowing lawns in his neighborhood.
Jlenok [28]
Add up all the numbers
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Estimate the product. Choose a method. 61x31
    10·2 answers
  • Your friend has prepared his monthly budget and asks you if he has overlooked anything in this planning. Which of the following
    9·2 answers
  • What’s up my dude. Help me with the problem
    11·1 answer
  • Help on math? Thanks
    15·1 answer
  • 2(5+r) write expression results from using distributive property
    6·2 answers
  • Which answer shows line segments that are perpendicular to each other? Two parallel line segments with parallel symbol, no arrow
    9·1 answer
  • The cost for 8.2 pounds of raisins is $13.12. How much does each pound cost? $1.60 $1.61 $1.62 $1.63
    14·2 answers
  • You can buy 3 apples at the Quick Market for $1.11. You can buy 5 of the
    13·1 answer
  • Math project: triangle trace / Proyecto de matematicas: trazo de triangulos
    9·1 answer
  • A block of wood measures 9.5 inches by 1.5 inches by 8 inches. What is the volume of the block of wood?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!