1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
swat32
3 years ago
7

What’s the surface area

Mathematics
1 answer:
Nezavi [6.7K]3 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which of the following is a monomial???
aleksandrvk [35]
Monomial is a product of numbers and variables in any whole power.
Examples of monomials: 5, y, 2x, 2x⁷, 2xyz, 6x²y¹⁰⁰.
Monomial cannot have log,subtraction or addition, negative power.
x/y=xy⁻¹

So, only monomial here is A.y
7 0
3 years ago
F(x) = 2x + 5 then f(?) = 5<br><br> 2<br> 1<br> 0<br> 3
Romashka [77]

Answer: answer is 0

Step-by-step explanation:

F(0)=2(0)+5

F(0)=0+5

F(0)=5

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
An 8-kilogram bag of carrots costs $16.08. What is the unit price?
Alik [6]
The Unit Price Is $2.01
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the equation <br><br> 3(x+2) = 2(2 - x)
RideAnS [48]

Answer:

x=-2/5

Step-by-step explanation:


6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The length of a rectangular vegetable bed is 3 feet more than twice the width. The length of the fence around the bed is 36 feet
Svetllana [295]

B: The width of the vegetable bed is 5 feet. The length is 13 feet.

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Write the sentence as a equation<br><br>j time 298 reduced by 311 is c​
    10·1 answer
  • Convert 290 degrees to radians
    5·1 answer
  • A. 66 ft.3<br><br> B.80 ft.3<br><br> C.128 ft.3<br><br> D.256 ft.3<br> Please answer thank you!:)
    8·1 answer
  • 150 is divisible by which of the following numbers:2,3,4,5,6,9 or 10
    9·2 answers
  • Write one hundred sixty-seven thousand, five hundred forty-five in standard notation.
    8·2 answers
  • During a sale, a store offered 35% discount on a particular couch that was originally priced at $390. After the sale, the discou
    8·2 answers
  • I just need anyone to tell me if it's correct:<br><br> Is 8: True<br> and<br> Is 9: False<br> ?
    11·2 answers
  • Pls help is it A. B. C. D.
    15·1 answer
  • Which expressions represents a 20% discount off the price of an item that originally cost d dollars
    14·1 answer
  • Solve for X
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!