1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
maxonik [38]
3 years ago
9

Find the function of (x)=-x g(x)= -x​

Mathematics
1 answer:
scZoUnD [109]3 years ago
6 0

Answer:

The answer is the answer.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
X 2 −3x−10=x, squared, minus, 3, x, minus, 10, equals
Andreyy89

Step-by-step explanation:

my brain couldn't comprehend can u write it down for me real quick like the way it's supposed to be written please

5 0
3 years ago
Please give an explanation on why the answer is the answer PLEASE ANSWER I WILL GIVE BRAINLIEST
tester [92]

Answer: y=2x+3

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Avery has 5 more than twice as many dolls as Caraleigh. Avery has 13 dolls in her collection. write an equation to represent the
tamaranim1 [39]
13=2c+5
-5 -5
8=2c
/2 /2
4=c
____
| |
| c=4 |
|____|
3 0
3 years ago
3M
Amiraneli [1.4K]
Liza did 60 push ups

7 0
4 years ago
500ml bottle unit cost is $2.10
borishaifa [10]
If you would like to know what is the unit price for the hair shampoo, you can calculate this using the following steps:

500 ml ... $2.10
100 ml ...$x = ?

500 * x = 2.10 * 100    /500
x = 2.10 * 100 / 500
x = $0.42

The unit price for the hair shampoo is $0.42.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • If f(x) = x 2 - 3, find f(6).
    15·1 answer
  • The mass of Venus is 4.87 × 1024 kilograms, and the mass of Jupiter is 1,898 × 1024 kilograms.
    6·1 answer
  • What is the vaule of x in 6( 5/6 x + 2/3 ) = -9​
    14·1 answer
  • What's the difference of the two polynomials? (9x²+8x)-(2x²+3x)<br>A)7x²+5x​
    11·1 answer
  • Fencing costs $3.25 per foot. A certain
    6·1 answer
  • Please help 10 points
    8·1 answer
  • Solve for a. ab + c = d
    9·2 answers
  • On the first day it was posted online, a music video got 1750 views. The
    9·2 answers
  • B-13=7 как решить этот уровнения​
    15·1 answer
  • What is the slope of the line?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!