1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
shusha [124]
3 years ago
15

This is the qustion, please help me, please!!

Mathematics
1 answer:
charle [14.2K]3 years ago
4 0
I think the equation would be 5m+n=17 I might be wrong so sorry but that is what I think it is
You might be interested in
Please help me with 5
iren2701 [21]

Answer:

Fourth chice, 3/5

Step-by-step explanation:

Add all the numbers together, 12 + 3 + 5 = 20

There's 12 green cubes out of the 20 cubes so it's 12/20 which is 3/5

5 0
3 years ago
HELP ME PLZ I DONT UNDERSTAND THIS
Afina-wow [57]
The corporate team building event will cost $18.00 because $2 multiplied by 6 is $12.00 and $1.00 multiplied by 6 is $6.00 and 6 plus twelve is 18 so it would be $18.00
3 0
3 years ago
Billy and Sam started with the same number of baseball cards in their collections. Billy collected 3 cards per week and now has
Elina [12.6K]

Answer:

x+3y=29

x+2y=20

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The expression “5 factoral” equals:?<br>Answers- <br>125<br>120<br>25<br>10<br>Need help ASAP
VLD [36.1K]

Answer:

120

hope it helps!!

5 0
3 years ago
Cathy's food usually costs $212.90 a week. One week, it cost $198.98. How
NNADVOKAT [17]

Answer:

$13.92

Step-by-step explanation:

$212.90-198.98

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Six sophomores and 14 freshmen are competing for two alternate positions on the debate team. Which expression represents the pro
    14·2 answers
  • What is a Reciprical??
    9·2 answers
  • I need to find the mid point of the equation but I am not sure what points I put into the equation, since I'm not given any coor
    5·1 answer
  • You can use a bar diagram to help you write the equation of a linear function.
    12·1 answer
  • A 3-pack of toaster pastries costs $2.97. What is the unit price?
    13·2 answers
  • Is a D a failing grade?
    12·1 answer
  • A dance instructor earns $75 for teaching 3 classes. The instructor receives a 10percent raise Enter how much the instructor ear
    6·2 answers
  • What's the answer to these simple algebra questions.
    11·1 answer
  • Help me plssssssssssssssssssss
    7·1 answer
  • Sal's Sandwich Shop sells wraps and sandwiches as part of its lunch specials.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!