1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ber [7]
2 years ago
5

Helllllllpppppppppppppppp

Mathematics
1 answer:
Law Incorporation [45]2 years ago
4 0

Answer:

50x50=1000000

Step-by-step explanation:

You might be interested in
HELP ASAP! Please give a detailed explanation!
mash [69]

Answer:

If the first die is a 5, the second must be 5 or more in order to have a sum of at least ten.

Assuming it is a six sided die, the two values that would make this true are 5 and 6.

2 values/6 possible would be a probability of 2/6, which simplifies to 1/3

Final answer: 1/3

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
The missing exponent of the y-term must be ____? PLEASE HELP
a_sh-v [17]

Answer:

what is y term??

Step-by-step explanation:

hope it helps

7 0
3 years ago
A 12 ounce can of store brand tomato paste costs $1.46 at a supermarket. The unit price of the sauce is listed on the shelf belo
kykrilka [37]
You can calculate it by divided but most of the people get confused about is it gonna be 12/1.46 or 1.46/12. The correct is 1.46/12 because take the money divided all 12 to get a unit price if you take 12/1.46 which mean divided all ounce can to money and that makes nonsense.


So 1.46/12 = $0.12 for each ounce can

Hope this help!
4 0
2 years ago
What is y=2 plus 4?<br>​
Volgvan

Answer:

y=6

Step-by-step explanation:

all you do is add 4 and 2

5 0
3 years ago
A 7-pound box of raspberries costs $26.88. What is the price per ounce?
pishuonlain [190]

Answer:

26.88/7 = $3.84 per ounce

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 24 runners were faster than Colby in a race. If 30% of the runners were faster than Colby, what was the total number of runners
    9·2 answers
  • What's is the answer to √144
    13·1 answer
  • Through (-1,-3) slope=8
    10·1 answer
  • Help plz:))) I’ll mark u brainliest
    9·2 answers
  • What is the distance between -a and a<br><br> 100 points if you mark asap
    7·1 answer
  • PLEASE HELP! PLEASEE
    12·1 answer
  • The image of A(-1,3) under the translation T 2,1
    9·1 answer
  • It takes Serina 0.25 hours to drive to school. Her route is 16 km long. What is Serina’s average speed on her drive to school?
    11·1 answer
  • WILL GIVEBRALIST TO FIRST ONE
    10·2 answers
  • What is the approximate value of √8
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!