Answer:
Yes because she ends up back at zero
Answer:
Step-by-step explanation:
Simplified the following system of equations into a linear equation.
Graphed (plot the points) the linear equation onto the graph.
To get the solution (2,-2) (x,y)she went positive 2 to the right and -2 down.
Answer:
$12/25 pencils= $0.48 per pencil
Answer:
r = 12
Step-by-step explanation:
using the formula
d = 2 r
solving for r
r = d/2= 24/2=12
303-63=240 miles that she can drive