1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
olga nikolaevna [1]
3 years ago
13

I have a question this is the picture ​

Mathematics
1 answer:
qwelly [4]3 years ago
8 0

Answer:

The answer is D

Step-by-step explanation:

If you plug them into Desmos, they'll line up

You might be interested in
Using the number line below to compare the list of numbers. Place the numbers in increasing order.
Ivanshal [37]

Answer:

-2/5

-1.5

.3

1 4/5

Step-by-step explanation:

The higher the negatice number, the lower it is. Hope this helps:)

4 0
2 years ago
Find the x and y intercept. 3x + 2y = 12
iris [78.8K]

Answer:

x=4    y=6

Step-by-step explanation:

12 divide by 3 = 4

12 divide by 2 = 6

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Determine the quotient of 1 and 1 over 3 divided by 3 over 5.
natita [175]
1 1/3 divided by 3/5= 2 2/9. Hope this helps :)
4 0
3 years ago
A cube measures 6.6 inches on each side. Find the volume of the cube.
ELEN [110]
287.496 in^3 since you take 6.6 * 6.6 *6.6 that should give you your answer
4 0
3 years ago
Based on the figure below, what is the value of x?
nalin [4]
X=5
90°-50°=40°
5x+15=40°
5x=25°
x=5
3 0
3 years ago
Other questions:
  • 1) 448
    8·1 answer
  • mr. Garcias class raised momey for a field trip to the zoo. There are 23 students in his class. The cost of the trip will be $17
    15·2 answers
  • Solving 6x^2-24x-54 with quadratic formula
    7·1 answer
  • Two classes are planning to go on a field trip together. One clas with 18 students is being joined by 6 boys and 11 girls from a
    11·1 answer
  • Which equation is correct?
    10·2 answers
  • Will give brainlist
    12·2 answers
  • Which graph represents an exponential function?
    12·2 answers
  • HELP PLEASEEEEEEEEEEEEE
    9·1 answer
  • A package of 4 pairs of insulated socks costs "​$31.16." What is the unit price of the pairs of socks​?
    12·1 answer
  • 7f=49 i need help fasttttttttt
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!