Answer:
$4.43
Step-by-step explanation:
10 bagels cost $3.69. 1 bagel costs $3.69/10=$0.369
12 bagels cost $0.369×12=$4.43
I think the answer is shelter B
Answer:
Step-by-step explanation:
2a-7+15-5a
2a-5a-7+15
-3a+8
To find the average, you have to add all the numbers up and then divide by the amount of numbers you added together.
Equation: (86+87+91+x)/4=98
Solve for x:
86+87+91+x=98*4
264+x=392
x=392-264
x=128
The fourth number is 128
Angle 2 is 143
angle 4 is 37
angle 7 is 143
angle 8 is 37