Answer:
24.6
Step-by-step explanation:
you multiply them all by two then add them together. :P
To find the unit price of each item you want to divide:
Fresh water:
$1.76 / 16 = $0.11
Spring water:
$2.40 / 20 = $0.12
So the statement that is true is B) Fresh water has a lower unit price of $0.11/ounce.
Hope this Helps!!
The answer would be 60 to 30% i hope this helps<33
Answer:
125 and 55
Step-by-step explanation:
180=8x+20
160=8x
x=20
6(20)+5 2(20)+15=
120+5=125 degrees 40+15=55 degrees
Step-by-step explanation:
You must write formulas regarding the volume and surface area of the given solids.




