1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jok3333 [9.3K]
2 years ago
15

Please explain your answer WIll mark as brainliest.

Mathematics
2 answers:
vladimir2022 [97]2 years ago
8 0

Answer:

you are a real bot

Step-by-step explanation:

Gelneren [198K]2 years ago
6 0
I’m sorry but I am confused on this.
You might be interested in
What's the answer to this
Anvisha [2.4K]
Y=6
 i hope you understand
3 0
2 years ago
Find the angular speed w for each of the following.<br>33. the hour hand of a clock<br>​
prisoha [69]
76 because the aid the di
3 0
3 years ago
D^2 - 4d = 3d Solve each equation. Factor and use the zero product property to solve. Show all work algebraically.
AveGali [126]
D^2 - 4d = 3d

d^2 - 7d = 0

d(d - 7) = 0

d = 0   or   d - 7 = 0

d = 0   or   d = 7
8 0
3 years ago
guillen floors advertise the same type of carpet at a cost of 10% less per square foot then Harlem Hardware determine the cost o
aev [14]
This question is incomplete. Harlem sells 500 square feet at $750
cost per square foot = 500/750 = $1.50 
10% of $1.50 is 0.15
cost per square foot - 10% discount = $1.50 - $0.15 = $1.35
Therefore, Guillens cost for 700 square foot is $1.35 * 700 = $945
5 0
3 years ago
4sqrt 7^3 in exponential form?
Anastasy [175]

Answer:

7 3/4

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Identify the coefficient of <br> -24×7y
    7·2 answers
  • Which statement is true about the solution to the two equations? (1 point)
    10·2 answers
  • Drive 1,800 mi in 30 h
    8·1 answer
  • What is a numerator​
    8·2 answers
  • The length of a cell phone is 1.8 1.8 inches and the width is 4.4 4.4 inches. The company making the cell phone wants to make a
    9·1 answer
  • Helpp me pleasee ╹◡╹
    8·1 answer
  • Which function has a greater y-value if x=2<br> Blue<br> Red<br> S
    11·1 answer
  • Picture shown!
    10·1 answer
  • Gabriella and her children went into a restaurant where they sell hotdogs for $4 each and tacos for $2 each. Gabriella has $30 t
    15·1 answer
  • a display at an aquarium has sea stars to wolf eels in a ratio 4 : 5. It also has 5/8 as many rockfish as sea stars. there are 4
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!