1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Natasha_Volkova [10]
3 years ago
11

Please answer 3 question I will mark as brainlest

Mathematics
2 answers:
Vlad1618 [11]3 years ago
5 0

Answer:

The mode is 7

Step-by-step explanation:

kodGreya [7K]3 years ago
5 0

Answer:

Sometimes people feel the need to post answers without work. I am greatly saddened by this, or just post answers for the points.

Step-by-step explanation:

I'm going to help, however!

Ok, the mode is the number that appears the most in the data set.

Let's organize this chaos, first. (I hated stats in middle school and elementary.)

6,7,8,9,10,6,7,10,7,6,7,9,7,6

Its best to organize it before finding it!

6,6,6,6,7,7,7,7,7,8,9,9,10,10.

Sevens are most numerous in this data set, with 5 7's!

There's your mode.

Hope this helps!

You might be interested in
Which is the best estimate of -14 1/9 (-2 9/10)?<br>-42<br>-28<br>28<br>42​
andrew-mc [135]
-42 is the best estimate
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is they intercept of 9<br>​
Ugo [173]

Answer:

i dont know i am so sorry

Step-by-step explanation:

good luck with it though

6 0
3 years ago
Find the exact value of each.
FrozenT [24]

Answer:

sin (20) = - 2\sqrt{10}/ 7

Step-by-step explanation:

1- Find the trigonometric values

Hope this helps :)

7 0
2 years ago
3*10^4+2.5*10^0<br> ghfuigffhh
SVEN [57.7K]

Answer:

30002.5

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
If your insurance plan is $15,000 and you pay for 20%, how much do you
podryga [215]

Answer: 250

Step-by-step explanation:

20% of 15,000 is 3,000

3,000/12=250

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • An inspector checks 98 cell phones and finds 2 of them not working. If a company
    15·1 answer
  • (3n-4)(n squared +5n-4)<br> What is this in simplest form/terms
    12·1 answer
  • A 9-pack of notebooks costs $3.87. What is the unit price?
    6·2 answers
  • I need help pls, show work
    7·1 answer
  • Point K is on line segment JL. Given KL = 2x – 2, JL = 4x + 9, and
    15·1 answer
  • Given: Quadrilateral DEFG is a parallelogram.
    6·1 answer
  • Alice has 1/5 as many miniature cars as Sylvester has Sylvester has 35 miniature cars how many miniature cars does alic have?
    13·1 answer
  • Sam wanted to find the difference 10 -(-6).
    12·1 answer
  • Sal's Sandwich Shop sells wraps and sandwiches as part of its lunch specials. The profit on every sandwich is $2 and the profit
    5·1 answer
  • Help PLZZ
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!