1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Deffense [45]
3 years ago
6

Find two numbers that sum to -6 and have a product of 12

Mathematics
1 answer:
Drupady [299]3 years ago
4 0

Answer:

i think have fun

Step-by-step explanation:

84

You might be interested in
I'LL GIVE BRAINIEST
alukav5142 [94]
The whole thing is 9 5/8 and is divided into 7 sections measuring 1 3/8.
Second answer from bottom.

Second question shows a picture cut into 5 pieces. The answer is 5

6 0
4 years ago
Jesse buys a 24-pack of bottles of ice tea for $12.72. What is the unit price?
Softa [21]

Answer:

The water would be the solvent.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
The product of 5 and an odd number will end in what value? <br><br> A. 0<br> B. 1<br> C. 3<br> D. 5
Vera_Pavlovna [14]
I think C 3. hope I helped
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
USING STRUCTURE The table shows your earnings
PtichkaEL [24]
The answer is b hope this helps
4 0
2 years ago
Erin and her 7 friends want to share 6 small veggie pizzas equally how much pizza Wil each of the 8 children get?
alexandr1967 [171]
6 divided by 8 is 3/4

Therefore, each will get 3/4 pizza
7 0
3 years ago
Other questions:
  • One hundred clothing stores go out of business. This will
    11·2 answers
  • I need help on number 15
    9·1 answer
  • Two Expressions are shown.
    14·1 answer
  • An economic model predicts that the supply, s, and the demand, d, for a new product can be estimated using the lines on the grap
    6·1 answer
  • Usha thinks that the area of the development will be greater than the total area of 50 football pitches.
    8·1 answer
  • What is the formula to find the velocity of a given object​
    10·2 answers
  • Sarah bought 18 boxes of 65 pens at $12 a box. She sold 378 of them at 3 for $1.00 and the rest at 4 for $1.00. Find her total p
    9·1 answer
  • HELP HELP PLEASE!! D:<br><br> Determine the missing side length:<br> Please don't give cap!
    5·1 answer
  • Hey can i get some help pls.
    12·2 answers
  • A polynomial is factored using algebra tiles. An algebra tile configuration. 0 tiles are in the Factor 1 spot and 0 tiles are in
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!