1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Likurg_2 [28]
3 years ago
13

Help me please... I have a lot more things to do and I wanna get this done.

Mathematics
2 answers:
Gelneren [198K]3 years ago
8 0

Answer:

-6

Step-by-step explanation:

each dash on the line changed by one. So i you go down, you subtract 1, and if you go up, you add 1.

lianna [129]3 years ago
7 0

Answer:

-6

Step-by-step explanation:

count

You might be interested in
I need this help with this problem x^2+4x-5=0 using the “completing the square” method step by step
Hatshy [7]

Answer:

X=125/64

Step-by-step explanation:

x^2+4 x-5=0

x^2+4x=5

4x^3=5

x^3=5/4

x=5^3/4^3

x=125/64

4 0
3 years ago
Find the equation of a line, in slope intercept form of a line that passes through the point (9,2) and is parallel to the line 2
Roman55 [17]

Answer:

=1

Step-by-step explanation:

2(9)-(2)=8

18-2=8

9=8

9-8

=1

Im pretty sure this is the answer

5 0
3 years ago
2(v + 1). Simplify the expression
serg [7]

Answer:

2v+2

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
By what percent did the price change, if… a the price was $100 and now it is $250?
elena-s [515]
It had a 150% increase in price

100* 1.5 = 150
150+100 = 250
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
In parallelogram ABCD, AB=18. Identify AD. PLEASE HELP ASAP!!
kakasveta [241]
If an is 18 and as is half its length it would be 9, AD = 9
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Help!! solve for x, the vertical lines are parallel.
    9·1 answer
  • Lin rode a bike 20 miles in 120 minutes at the constant speed. how long did it take her to ride 6 miles​
    15·1 answer
  • Solve for x and then find the measure of angle B <br> Angle B=
    12·1 answer
  • 4. Which expression represents "4 less than the product of 2 and a number e"?
    10·1 answer
  • George has $23 to spend on art supplies. He wants to buy markers, paper, and glue. If the total cost of the markers and paper is
    6·1 answer
  • Please solve and explain how you got the answer
    5·1 answer
  • As θ increases from -pi/2 to 0 radians, the value of cos θ will.
    6·1 answer
  • Ali and Janet are selling gifts at a local craft show. For every bar of soap that Ali sells, she earns $5. For every mug that Ja
    10·2 answers
  • A bag of 7 bouncy balls cost $9.80. What is the unit price?
    12·1 answer
  • Which is the area of the circle shown? Use 3.14 for π.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!