Answer:
24 ounces for 4.80
Step-by-step explanation:
to find unit cost divide price by amount
4.40/20=0.22
4.80/24=0.2
Answer: The answer is b !
Hope the image helps
Fundamental Theorem of Calculus
arccos (.3) is the answer
6g+14=62
-14 -14
6g=48
6g/6=48/6
Answer is g=8
Hope it helped.
$16 for a 25 is the answer. (.64) versus the latter of .6