Answer:
Step-by-step explanation:
12/20 = 0.6
0.6x100=60%
What YOUR PROBLEM
3
First we must find the total boxes of pens
15 + 9 = 24
Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens
$72 / 24 boxes = 3
the product does not exits