Answer:
Choice 1 is correct: 8/3 x 1/4 = 2/3
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
40 miles per minute
Answer:
$0.35 per cup
Step-by-step explanation:
<u>Step 1: Find the unit price per quart</u>
5.60 / 4
<em>$1.40 per quart</em>
<em />
Step 2: Find the unit price per cup
1 quart = 4 cups
1.40 quarts / 4 cups
<em>$0.35 per cup</em>
<em />
Answer: $0.35 per cup