1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
RideAnS [48]
3 years ago
7

BRAINLIEST

Mathematics
1 answer:
Paraphin [41]3 years ago
8 0
You forgot to put a picture
You might be interested in
Han ran 10 meters in 2.7 seconds.Priya ran 10 meters in 2.4 seconds.Who is faster?
ololo11 [35]

Answer:

Praiya lol

Step-by-step explanation:

Han ran 10 meters in 2.7 secs. Priya ran 10 in 2.4 secs. Do the math

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is y+4=9 what is y?
amid [387]

Answer:

y = 5

Step-by-step explanation:

Subtract the 4 from 9

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
I am confused. The entire question is in the picture.
a_sh-v [17]
Well yes, but it’s in order. The picture will help you solve the questions, the questions are listed in a order so in order to get one question right you have to solve for another question. Like do question 1 before 2 , go in order
8 0
3 years ago
A dictionary contains the following 10 words: a, the, your, blue, red, purple, card, token, hat, shirt.
Serhud [2]

Answer:

0.1

Step-by-step explanation:

because the probability is 1 out of 10 so if you divide 1/10 it is equal to 0.1

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 1.23625 rounded to the nearest cent?
Art [367]
Answer:
1.23625 rounded would be 1.24
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The blue and orange lines represent a system. Use thesliders to manipulate the orange line to determinewhich guations would crea
    12·1 answer
  • Jeff uses 3/5 strips
    14·1 answer
  • If 8 times a number is decreased by 5, the result is 23.what is the number.
    8·1 answer
  • Amelia bought 9/12 pound of sliced salami at the deli counter. Which of the following decimals did the scale show,
    6·2 answers
  • target sell 24 bottle of water for$3, and 36 bottle of water for $4. which is the batter buy and how much?
    5·2 answers
  • What is the unit price if 4 pounds of fruit cost $6.48
    14·1 answer
  • △ABC is congruent to △DEF. What is the value of x? Explain how you determined your answer.
    6·1 answer
  • Please answer the question down below
    15·1 answer
  • Solve the system of functions below:<br> -9x = (-2x^2)-4-y<br> x = (-y+6)/3
    10·1 answer
  • Can you help with this please.
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!